ANASAYFA HAKKIMIZDA MAKİNELER MODELLER İLETİŞİM
  Hakkımızda  

Tuna Plise Makinalarıyla 2012 FuarındaTUNA PLİSE’ nin kurucusu ve sahibi olan Osman Bey esas mesleği itibariyle torna ustasıdır. Askerliğini yaptıktan sonra yine tornacılık üzerine dükkân açmıştır. Fakat o zamanlar daha piyasada yeni olarak görülen plise makinesiyle bir vesileyle tanışmış ve bu arada kendisine gelen bir ihracat işi teklifiyle resmen bu işe başlamış ve de şuandaki firmasının temellerini 1982 senesinde İzmir'de atmıştır. 

1982 senesinden 2000 senesine kadar İzmir'de bulunan firmamız bu zaman zarfında “ DİLEK PLİSE ” ismiyle faaliyet göstermiştir. 

Firmamız; İzmir de tekstil piyasasına fason olarak plise işi yaparken diğer yandan plise makinelerinin imalat ve satışını da gerçekleştirmeye başlamıştır.

Ve ilk olarak 1994 senesinde İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Tektil Makineleri Fuarına katılmıştır.

Firmamızın bu ilk imal ettiği makine herkesce çok takdir edilse de malesef o senelerde ülkemizde patlak veren ekonomik kriz sebebiyle istediği ilgi ve alakayı görememiştir. 

Daha sonra çocuklarının eğitimini İstanbul'da sürdürmesi sebebiyle firmasını bu şehire taşıma kararı alan Osman Bey, büyük oğlu ile birlikte 2000 senesinden bu yana ismini TUNA PLİSE olarak değiştirdikleri firmasıyla tekstil sektörüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Firmamız fason olarak plise üretimine devam etmekle birlikte, özellikle plise makinesi imalatında Türkiye çapında haklı bir ünvana sahip olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. 

Türkiye'nin çeşitli illerindeki firmalarda çalışan makinelerimiz bunun en güzel göstergesidir.

Tecrübesi, kalitesi ve en önemlisi samimiyetiyle özellikle plise makinesi imalatında ülkemizde gördüğü ilgiyi yurtdışından da görmekte ve ilk kurulduğu günkü gibi heyecanlı ve ciddi bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Saygılarımızla.

 

KURUMSAL KALİTE BELGELERİMİZ


Faydalı Model Belgesi Yerli Malı Belgesi Faaliyet Belgesi Kapasite Raporu Sanayi Sicil Belgesi
Tuna Plise 2010 © Copyright. Tüm Hakları Saklıdır.
MX Bilişim